RYCHLÁ ŠLEHA

May 13, 2018

V hikerským check listu se mezi nejostřejší vrcholky Hong Kongu řadí Castle Peak, Junk Peak a Sharp Peak. První jsme zdolali loňský léto trochu mimoděk a tuhle neděli si jdeme za plnýho vědomí pro druhou třetinu seznamu, feťáckej High Junk Peak,  co se vypíná na odlelým konci puritánsky čistý zátoky Clear Water Bay. Že si to ale štráduješ na vrchol pro šlehu, to bys ani neřekl...

 

Krajina s rákosím a nízkými keři evokuje spíš cestu k rybníku kdesi za Trnavskou vesnicí...

 

 

... a když se nemíjí přerostlý rákosí, je na řadě prodírání se bambusovým hájem...

 

 

... až se nakonec vystoupe na první vyhlídku, co odhalí ušlou krajinu s výhledem na severo-východní oblast s ostrovy a v dálce neznatelnou, ale vyhlášenou University of Science and Technology a západní oblast s feťáckou zátokou kolem Tseung Kwan O Village, co se táhne po celým pobřeží až na úplnej konec pevniny.

 

Ale otočka vpřed, ne vzad... nám odhalí feťákův špičák!

 

 

Pohled na vrchol je poprvé výživnější než pohled z něj, protože kromě golfový odpaliště tu je už jenom industriální zóna a několik rybářských osad. Dáme si teda oříškovou tyčinku a při představě, že bychom k tomuhle nejčitšímu pobřeží měli jezdit hodinu a půl, si odfrknem. Zlatej, fakt zlatej Gold Coast.

 

A takhle teda hikerskej junk a pod ním panenská zátoka...

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload