SOHO´S

April 11, 2018

Projíždím kolem toho a říkám si, že to vypadá na další Zahu Hadidovou. Galaktická bílá plastová mrcha, žvejkačkovitě propojující čtyři sudovitý líhně. Galaxy SOHO, která by měla být obohacena o bratra v podobě věže s největším atriem na světě už ale Hadid bohužel sama postavit nestihne. No, měla s sebou víc hodid...

 

 

Jedu to omrknout znaleckým okem, protože s Hadou se známe ze Seoulu. A musím říct, že podle mě se jí tohle teda povedlo asi víc než slavnější DDP. Ale nezastírám, oproti Seoulu mi tu nevisí zmrzlá nudle u nosu, takže dost unfair soutěž..

 

V jejím rukopise zůstává fluidita budovy a linie bez ostrých úhlů a kosení. Vajíčkovitý budovy jsou rozplátkovaný a uvnitř jejich okruhu je plácek pro lidi. Vlastně i proto se mi to líbí víc - dá se tu podstatně příjemněji hovět a přitom mít budovu na všech 360°.

 

 

Protože ke galaxii vyrážím v časným odpoledni, musela bych si dát nejmíň dvacetkrát dvacet, abych ji viděla rozsvícenou v noci. A tak místo toho...

 

 

... hodlám prošmejdit okolí s tím, že tu vystoupí kontrast mezi modernitou a původností. Město totiž pro výstavbu galaxie svolilo k vybourání okolních hutongů a vystěhovalo pár set pěkně nasranejch číňanů. Čekám, že za rohem už to o nablejskaným bílým plastu nebude.

 

 

A taky že ne. Za barákem galaxie se v ulici Hongyan Hutong válí rezavý kola a scéna typicky apokalyptickýho střihu vypadá, jako kdyby někdo město ve spěchu opustil nebo si ho minimálně naaranžoval koláží ve Photoshopu.

 

 

Okolní bytovky jsou zamřížovaný a po jakýkoli blýskavý bílý se tu jen zaprášilo. No a po mně taky...

 

 

Já mizím v jiný budově SOHO,  kterých je tu jak blech v kožichu tuláka a v níž si hodlám vypít kafe u Přátel bez přátel.

No, ještě štěstí, že tu k tomu blátu v hrnku pouštěj ten archaickej sitcom...

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload