JÓŽIN ZESHORA I ZBLÍZKA

March 4, 2018

Za barákem je takovej jeden mizernej kopec, kterej  Honza vyšláp a já ne. Podle mě je bezejmenej a je to prostě bídák s vysílačem, kterej je důležitej spíš jen proto, že je tak nějak náš, domácí. A že z něj člověk shlíží na Gold Coast, zlatýho delfína, Tuen Mun, táhlou Castle Peak Road a jiný přilehlý oblasti, který tak dobře známe zblízka.

 

Honzův kopec - jak mu musím říkat, je dost vysoko na to, aby nabídl ptačí perpektivu, ale taky dost blízko na to, aby se dalo říct, že to máš všechno jak na dlani. A navíc se o něj s nikým nedělíme, takže triko dolů, je tu děsná pohoda.

 

 

Kopce jsou to ale ve výsledku dva - od Honzovýho jdeme výš a hloubš do kopců, na jejichž západním horizontu se otevírá pohled na dálniční výpadovku přes moře, na jehož konci vás už vítá hrdá, rudá Čína.

 

 

No a támhle za panelákovou hromadou napravo je Wetland, mokřadiště s tisíci motýli. Ten mám na svým bucket listu už od začátku, ale nakonec se to ukáže být taková menší trapárnička s pár budkama na pozorování ptáků a uměle zkrocenýma bažinama. Ideální pro rodiny s malejma dětma, který právě nechtěj moc šlapat. Pro nás je to ale dost málo a nevynahradí mi to ani zjištění, že tu roste Kadidlovej strom, co dal nejspíš vzniknout jménu Hong Kong, teda Frangrant Harbour.

 

 

Kadidlovej strom je támhle ten nenápadnej strom vepředu vlevo, proutek se zelenýma listama, co ho v HK kultivovali a vyváželi ve velkým. Ale to není ta příčina. Když se totiž po něm rozlezou cizopasný houby, vytvoří se pryskyřice, která slouží jako přísada do vůní a jiný medicíny. Až pudu zase někdy kolem čínský apotéky, musím si vyprosit jeden hong-kongskej smrad v lahvičce.

 

 

No, jinak jeden motýl za naslibovaný tisíce a tohle místo si s mírnou křečí odškrtávám ze svýho seznamu top must.

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload