DAY 467

Aktualizace: 22. pro 2020Na jednodenní výlet z Pekingu se nabízí jen velmi omezený počet možností. A jednou z nich je město Tianjin, do nějž vede rychlovlak a který je populačně čtvrým nejlidnatějším městem Číny. A do nějž jede rychlovlak, to chci zdůraznit nadvakrát. Stotřicet kilometrů totiž ujedeme dřív, než stihnu pohledem přelítnout halu s davy posmrkávajících Číňanů, klasicky přišpendlených ke svým telefonům.


Když člověk opouští Peking, čekají ho zpravidla dvě věci - pohled na kilometrový zelený plátna pokrývající neúrodnou půdu a výrobní haly. Pak už nic. Jen suchá, do korku zbarvená plocha, co nemá kopec ani vodu do náprstku.


Tianjin, to je Nebeský brod (potažmo císařský, pokud víš, že tian je nebe, ergo císař). A jak tady napodruhý říkám, jedná se o čtvrý nejlidnatější město Číny. Při výstupu z vlaku tak trochu zaváháme.


Ve městě si "půjčujeme" dvě nezamčený kola a začínáme projídžďkou okolo řeky. U prvního mostu Liberation Bridge, co z celkovýho počtu 25 mostů propojuje oba břehy, došlapeme k místu v parku, od nějž je naproti vidět krabicová budova hotelu St. Regis. Totiž, list s místy must see není u Tianjinu zrovna dlouhej, tak se nově zabývám i hotely.


Projíždíme část zvanu Italian town a od řady renesančních kostelů došlapeme až do římskýho parčíku. Pomineme-li však jasný italský vliv na sféru architektury, co do módy se mají Číňani od svých italských kolonizátorů ještě dost co učit. Šátek se omotává ležérně kolem krku ...


Přestože jsme se museli kvůli pěší zóně vzdát kol, ve městě je jich tolik, že není problém najít dvě nová. Po chvíli jízdy na druhém "vypůjčeném" kole mi na rukou vyskáče vyrážka. Já, co se nedotýkám madel, dveře od záchodků zásadně vykopávám a splachuji výhradně botama, si zapomenu utřít řidítka?


Okružní jízdu uzavřeme kousek za Tianjin Eye, jehož významnost spočívá v tom, že se jedná o jediný kolo na světě, postavený na mostě.


A to kolo, co mi dalo vyrážku, odhazuji u cesty.
GALLERY


5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 834

DAY 113