DAY 453

Aktualizace: 22. pro 2020


Další sobota a další vyškemraný výlet do východní zóny, co se jakožto Hong Kong´s back garden zpravidla skloňuje paraglidingem, krásnými plážemi a hustým přístavištěm pro lodě. A když říkám hustým, myslím zátoku se stovkami bílých lodí, co kotví podél vnitřního kopyta pláže Sha Tsui.

Teším se, že žíla, která rozkrajuje tenhle sudokopytnickej cíp někde uprostřed, nám poskytne kontrastní pohled na širý moře na východ a zaplněnou zátoku na západ.


Bohužel ne, cestu totiž lemují neprostupný stromy a keře. Pokud tak během výletu dochází na nějaký vyhlídky, jsou pouze na tu stranu, která odhaluje ostrej ostrov, tedy Sharp Island.


Džungle nás nakonec dovede na klíčový rozcestí, z něhož se jako praví off-roadový srdcaři vydáváme mimo vyznačenou cestu. Ikdyž tady není žádnej paragliding, žádný stovky lodí, ani nejhezčí pláže, můžeme říct, že jsme byli v místě koordinátu 22.361038, 114.2770272. A to se vsadím, že na takovým místě zas moc lidí nebylo. Ostatně, vyžaduje to zbytečné lezení po skalnatým pobřeží a absenci plánu.


Zarostlá cestička nás porodí na malý pláži, kde nic, jen kamínky, zatáčka a plasty. Pro Honzu, co se opaluje výhradně na well done, najdeme ideální pozici ve stínu a kocháme se mořem, dokud nezteplá pivo.


Samozřejmě zkoumáme i kvalitu místní vody. No, čistá, řasama čištěná!


Ve vesnici si dopřejeme pořádnej burger za odměnu a pozastavíme se alespoň nad přeplácaným rohem s loděmi u Sai Kung promenade, který funguje jako přístav proti tajfunům. A dvě hodiny jedeme domů.

GALLERY


7 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 395