DAY 384

Aktualizace: 22. pro 2020


Pořád ještě na práškách a pořád v jedněch kalhotech, co mají na stehni ozdobný kruh z omasku. Místo návštěvy Staromáku návštěva Opičího ostrova a místo řízku s bramobovým salátem talíř špaget. Co se týče typických Vánoc, tohle bude docela jiná písnička. A to i vzhledem k tomu, že Vietnamci jsou nejvíc ateistickým asijským státem. Vánoce tu neslaví, nemají volno a kromě nás dvou to nikdo jinej asi neprožívá.

Každopádně, nejdřív vyrážíme k moři s loděmi ve tvaru lavoru.


A pak na nedaleký poloostrov Son Tra, tedy Monkey Island, na kterým se jako největší dominanta vypíná socha oblíbený bohyně soucitu. Těch už jsme viděli bambilion, a tak je nám výlet spíš záminkou pro poslední projížďku Hondou, co ji musíme odpoledne s těžkým srdcem vrátit. A co ji taky v poslední hodince potrápíme benzínovým dnem.


Motorku nutíme vyjet až na vrchol přiléhajícího kopce, ale ke konci jízdy to odmítavě vzdá. Do toho se spustí mírný déšť, mlha klesne a motorce ve vteřině zmizí benzín. Končíme 1,5km od vrcholu, což podrásá každýho, kdo potřebuje closure nebo předčasný dáreček.


Cestou dolů se z černejch peřin spustí štědrý liják a my se klidíme pod kokosovou palmu. Nestěžujeme si, prostě - šťastný, veselý a suchý všem.


A vůbec, Honzo, nemůžeš si prosímtě aspoň na tu Vánoční sundat ten odpornej modrej šátek?


Ne.







GALLERY


3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 1048

DAY 1046

DAY 1044