DAY 356

Aktualizace: 22. pro 2020


Dneska bych se smýkla k majáku, co vypadá přesně jak z Kruhu, ale Honza by raději lozil po hřebenech hor. A tak se vydáváme k místu zvaným D´Aguilar, který skýtá obě možnosti. Je neděle, cestou míjíme stovky Filipínek v papírových krabicích. To je totiž mnohem lepší, než jít na procházku do hor. Nešplouchá někomu?


Hned v počátku trailu Dragon´s Back se zděsíme masy výletníků (sakra, zlatý kartony pod točnou). A protože nemáme chuť dělit se s nikým o naše místo na slunci, nastavíme drakovi záda a u prvního rozcestí volíme neoficiální odbočku. Někteří z dalších výletníků nás pozorují a jakmile na znamení "je to tu dobrý" vytahujeme foťáky, už se cpou k nám na kámen. Vzdáváme se první pozice a unikáme dál.


Z nadcházejícího vrcholu je prima výhled na východní siluetu ostrova, kterou lemuje pláž Shek O. Chceme se na ni podívat z větší výšky, a tak Honza atleticky vyskočí na vysoký kámen. Materiál jedna:


materiál dvě:


Ani seskok materiálu č.2 není úplně slavný. Za přihlížení řady lidí posílám Honzovi zadek do obličeje a při odchodu všem zas pozdrav božího dne. No a kudy dál?

Na strmé cestě dolů potkávám nebojácnou dvojici chlapíků, z nichž jeden má pěnu u pusy a druhý batole na prsou. Slunko tu páli o sto šest, Honza se mi začíná přehřívat a ani jeden z nás nemá zdání, kde přesně se nachází ten můj maják. Necháme se proto unést davem k pobřeží. Jo, první pohled mi udělá vysloveně radost.


V zátoce se to hemží neposednejma vlnama a u erozí vydlážděný jeskyňky stojí zástup lidí. Je to vůbec poprvý, co stojím frontu v přírodě, abych se mohla kouknout na cákanec vody v kamenný průrvě.


Cákanec.


Nic, mažu omrknout pobřeží a po kluzkým kameni upadnu nohou do moře. Dneska nemám svůj den.


Meditativní atmosféru střídá pohled do kotle vápencový hory, ve kterým víří vlívající se proud. Sedám na okraj kotlíku a v hypnotickým tranzu odhaduju, kterej příliv způsobí nejvyšší převýšení hladiny a jak cákanec způsobí střetnutí odlivu s přílivem. Tohle je rozhodně lepší než IMAX. Z napěněný peřiny dostanu chuť na napěněný pivo. Ještě je studený.


Na maják už vůbec nepotřebuju.

GALLERY


5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 453