DAY 300

Aktualizace: 25. lis 2020


Tímhle prdítkem, který dokáže pojmout maximálně 16 pasažérů najednou, se necháme dopravit na malej ostrov Tsing Yi, kterýmu se v průvodci nevěnuje ani kradmá zmínka. Ostatně, sám slouží dvěma ne zrovna atraktivním účelům - uvnitř se rozkládá klasická rezidenční králíkárna a na pobřeží je přístaviště, loděnice a domov pro barely s olejem. Nebyl by to ale Hong Kong, aby tu po kopcích nevedl nějakej trail, takže pozor, dveře se zavírají.


Na místo dorážíme za pohodlnejch 20minut, teda právě včas, aby nás stihla první říjnová sprcha. Bez deštníku a pláštěnek trpělivě počkáme, až déšť přejde v otravný mrholení, a pak se vydáme k nedalekýmu rozcestí, od kterýho se upíná strmá cesta vzhůru.


Oni si tady na pomalý stoupání moc nepotrpí, takže míříme zhurta nahoru. Strmý stoupání má samozřejmě jednu výhodu - člověk brzo začne sklízt plody.


Kochání zelenýma kopcema nám kazí jen nahatá povaha našeho kopce, která neskýtá jediný přístřešek před blížící se bouří. Od ostrova se na nás valí šedej mrak, a tak se vcucnem pod žulovou desku stolu na místním hřbitově. S hlavama mezi nohama přežijem.


Stoupáme stále dál, až se dostaneme na vyhlídku nad překladištěm. Šedý mraky odtáhly sem a pohled na most zahalily do dramatickýho hávu. Drahnou chvíli pozorujeme hemžení přepravních vozíků, zvedačů kontejnerů, aut a lodí na moři. Kdyby tudy proletělo ještě letadlo, měli bychom tu dopravu kompletní.


Suma sumárum je tohle výlet na pár hodin, takže ideální na krátký pročistění hlavy a v našem případě i rychlou sprchu. Nakonec končíme v kálikárně pod námi, v jedný nejmenovaný restauraci na náměstí, kde v televizi běží nedělní koňskej závod. Mezi starci s několika málo dlouhými šedými chlupy na bradě čekáme na 1500m bez překážek.


Klasická pvní neděle v říjnu. A ano, jejich hodiny lžou.
GALLERY3 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 453