DAY 161

Aktualizace: 13. lis 2020


Ranní déšť a poprchávání udaly líný tempo dnešnímu dopoledni. Přesto se vydáváme k Yu Yuan Garden a k němu přiléhajícímu City God Temple. V mlžným oparu před náma se tyčí kroucená budova Shanghai Tower, asi nejhezčí ze všech, co tu mají. A ano, šlapu si to v teniskách.


V City God temple se uctívají městští bozi Šanghaje a Yu Yuan v překladu znamená Zahrada štěstí. Já ale nejsem šťastná, protože se mi vybíjí foťák a Honzovi dochází, že tu už vlastně byl. Fajn. Zaklapneme pokladnici imperialistických klenotů a přesuneme se k pořádnýmu industriálu na jatkách.


Ve východní Asii je největší dochovaný komplex jatek z roku 1933. Čtyřpatrová betonová budova, několik systémů schodišť, odtokových žlábků a koridorů pro usměrňování pohybu dobytka a žádná střecha.


Při vstupu mám okamžité nutkání na klávesnici zvolit oblíbenou zbraň F8 a v modu Capture the Flag pomocí mezerníkovýho vyskákávání a intenzivního kmitání pravá-levá dosáhnout uspokojivého ma-ma-master kill. Ano, podoba s arénou Unreal Tournament se mi vypálila na zornici. A ano, pár master kills proběhlo asi i tady.


Uvnitř komplexu je centrální atrium, který vzhledem k absenci střechy vrhá přírodní světlo. Řekla bych, že společně s faktem, že jsou tu okna stavěný výhradně na západ (směrem k Buddhovi, který měl dobytku zajistit klidnou reinkarnaci), je to asi jediný, čeho si dobytek mohl užít. Dohromady 26 mostů pro jejich pohyb má dnes docela jiný účel - jatka jsou populární místo pro focení svatebních fotek. Klasika.


Co patro, to kreativní studio a úplně nahoře je nejvíc smyslově podnětná kavárna. Úplně ideální prostředí pro fotku do lifestylovýho časopisu. Všude čerstvě řezaný kytky, knihy, krásný lidi a nazdobený pití. Dáváme si mojito v naději, že nebude panenský, ale je. Stejně jako prostředí nad jatkama.


Zpět na ulici to za smysly tahá trochu jinak. Jdeme podél betonu a drátů města a v podvečer nám zbývá už jen jeden líný cíl. Omrknout Bund, tedy Šanghajský skyline u břehu řeky. K pozorování si vybíráme místo na mostě v povzdálí, který nabízí zdaleka nejlepší pohled. Z těch kontrastů ošklivého a hezkého se mi točí hlava. Pro dnešek to balíme.GALLERY2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 162

DAY 160