DAY 094

Aktualizace: 5. lis 2020


Někdo: "Jako promiň, ale tys nebyla na Peaku?"

Já: "Víš jak, já vůbec neměla čas..." (společný smích)

Jo, kdo nebyl na Peaku, ten vlastně neviděl Hong Kong. Snad každý, kdo ve městě stráví den nebo dva, má Peak na prvních pozicích must see. Je fakt, že nabídka zní slibně - z vyhlídky člověk uvidí táhnoucí se pobřežní Skyline, moře a zátoky, bohatě hornatou, vlnící se krajinu, přilehlý ostrovy a různý přístaviště. A večer to navíc všechno pěkně bliká a svítí. Tak dneska dost fouká a je celkem kosa. Co nevyrazit?


Musím říct, že vyškrábat se na ten vrcholek je záležitost několika hodin. O tom ale já nic nevím, to mám jenom z doslechu, protože kromě šlapání je možnost využít zubačku, teda Peak Tram, která člověka na vrchol vyveze. O tom ale taky nic nevím, to mám jenom z doslechu, my vlastně jedeme autobusem. Nahoře na Peaku začínám okamžitě mrznout a tak se chci zahřát kafem. Teda, kdybych si neobjednala místo normálního kafe přeslazený frappe. Jo, není nad to obtočit zmrzlý ruce kolem kelímku s kusy ledu.

Nuže, nevydáváme se přímo na vyhlídku Peaku, ale na Lions Pavilon vyhlídku, která je o něco málo metrů níž. Jsem totiž prozíravá a vím, že na Peaku nejsem naposledy, takže si chci nechat výhled i přilehlou zahradu v záloze na dobu, kdy to třeba budu chtít někomu ukázat a ohromit ho (update z r.2019, furt nic).


Máme vysledovaný, že dneska nemá být moc mlhy, takže by měla být poměrně dobrá viditelnost. Umíte si představit ten moment, kdy po dvou hodinách vylezete nahoru a vidíte samou mlhu? Já teda jo. Úplně vidím, že kdyby Honza nesledoval počasí na IRA, tak byl by to přesně můj případ.


Takže, pojďme na Honzovu oblíbenou hru Kristýno, ukaž mi, kde je.... , ve který se začínám lepšit. Takže ukazuju na Tsim Sha Tsui (támhle), kde je typhoon shelter proti tajfunům (támhle, ne!) na Stonecutters Island (už nevím), napravo pak ke Kowloon Bay a Laguna City.


O dost lepší je to ale večer, když se město rozsvítí. Během pěti hodin v zimě (Honza tu natáčí) se ale člověk už docela vynadíva, takže jsem ke konci začla šmírovat lidi. Oblíbeným, ba patologickým gestem tu je 1) vypláznout jazyk, 2) peace.


A víte, co je horší než dvouhodinový drápání se na Peak? Čekání na autobus, kterej člověka sveze zpátky dolů do města. Tak peace!
GALLERY


2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 453