DAY 083


Dnes se koná velkolepá Chinese New Year Parade, takže očekávám dračí tance, promenádu plnou mytologických zvířat, tradiční hudbu, akrobatický kousky, alegorický vozy, bubnování a práskání rachejtlí. No, prostě pořádnej novoroční bordel, kterým se hurónsky přivítá rok Kohouta. Bohužel, nedostávám, co jsem tak úplně chtěla.


Na pozorování si vybíráme strategický místo v zatáčce Canton Street, kde předpokládáme výbornej výhled a přímý kontakt s víc než třiceti skupinkama "artistů".


Ulicí občas projde nějaká skupinka a ukáže divákům "co umí", ale je to celý mdlý a nikdo tu hystericky nepiští pro přídavek. Vyrozumím, že to je teprve předvoj.

Když ovšem vyrazí první oficiální skupinka, nezaznamenám velkou změnu. Já chápu, že jsme skoro v poslední zatáčce jejich cesty (průvod ulicemi Tsim Sha Tsui trvá něco kolem 20minut), ale to vystoupení je pěkná nuda. Jde jen o nafázovaný přestaveníčka sponzorů a komerčních subjektů. Žádný nespoutaný tance, žádný zlomený ruce.


Pochopím, že smyslem přehlídky tak asi není vytvořit živelnou podívanou, ale nabídnout přehled okázalých převleků a umělých úsměvů. V zatáčce je ta hranost obzvlášť dobře vidět, protože tam mají skupinky pocit, že si můžou úsměvy sundat. Přivítat Kohouta prostým máváním, to je teda trapas!


Fakt, že průvod nechává chladnými i děti a ožralý turisty, podle mě jenom dokazuje, že to vážně za moc nestálo a příští rok asi vynechám.


Tady jen pár ilustračních fotek, kontext not needed.


Nejvíc mě bavila tahle partička z Německa, která se do toho pořádně opřela a nabídla divákům padivný pohyby, teatrální gestikulaci, dramatičnost a supr kostýmy.


DEN POTÉ


Když si nainstaluješ špatný (nutno podotknout, že z oficiálních stránek) drivery na počítač, může se stát, že nestrávíš největší ohňostroj a vítání Novýho roku na ulici, ale za skleněnou tabulí Apple Store.


Dobrý je, že toho kvůli mlze stejně není moc vidět. Efekty vyšších pater ohňostroje se ztrácí úplně a obloha se tak halí nanejvýš do jasnějších barev. Dneska bych to za trest viděla na kohouta na víně. A já myslela, že jsme si to včera s tím štěstíčkem pojistili...GALLERY


1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 453