DAY 041


Nemůžu si pomoct, ale prostě si potrpím na zvučnost názvu Wan Chai. A jako čerstvý nadšenec do chrámů musím pochopitelně začít u toho největšího na ostrově.


Tin Hau, stojící na samým konci strmý ulice, je nepochybně nejslibnější z mých šesti dosavadních zářezů. Z legend se dozvídám různý, i divný věci.


Kromě toho, že se Tin Hau někdy přezdívá Pak Tai, vždycky se jedná o boha moře. Má dlouhý vlasy a bývá bos. Bosou nohou drtí želvu jako symbol zla (zlá želva!) a díky němu to tu nejspíš ještě celý neleží pod vodou.


Chrám je přeplácaný, samý lotosy, bojovníci a obětní ovoce. Šprtsky načítám, že se taky jedná se o Grade I historic building, takže děsný terno.S duchem v klidu a klidem v duši pokračujeme dál, na poštu. Jedná se o nejstarší britskou stopu na ostrově, ale protože není možný zajít dovnitř, nelze posoudit teorii Man in Black, že všichni pracovníci pošty jsou mimozemšťani.


V té samé ulici se pak mezi domky tísní další chrám, roztomilý Hung Shing Temple. Kromě toho, že je taky zasvěcený bohu moře (to není zajímavý), stál přímo u břehu moře (to je zajímavý), protože teď se moře díky nachází asi o 1-2 kilometry dál. A tam jdeme, už mě to neba.
GALLERY
4 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 489

DAY 454

DAY 453