DAY 026

Aktualizace: 4. lis 2020


Cítím, že přišel čas čelit nástrahám Zakázaného města a pokořit ho svou návštěvou. Stačí se držet jednoduchého plánu - s nikým nemluv, s nikým nemluv a hlavně s nikým nemluv. A abych si to trochu zpestřila, rozhodla jsem se do města vkročit ze severní strany.


Po třiceti minutách nemůžu najít nic vzdáleně připomínajícího vstup. Je vůbec možný zabloudit, když jde člověk jenom podél zdi?


Dorazím na kýžené místo a okamžitě ke mně přistoupí Číňanka. Sladce mě poprosí, jestli ji nevyfotím. To víš že jo, jsi tu na výletě za kamarádkou, viď ty skunku? Číňanka začíná pro mě už známou písničku: "What is your name? Iam here for a vacation..." Tím nejzlostnějším a nejopovrhlivějším pohledem se na ni podívám a říkám: "I bet you are not". A pak jí nastavím záda, páč fool me once, fool me twice...


Do toho mě neustále obtěžuje Číňan s rikšou, ale pro tentokrát doplňuje "This is just an exit" Takže zpět na severozápad, odkud jsem přišla.


Na noze se mi dělá puchýř a každej Číňan do mě strká. Ne vážně, Číňani jsou neuvěřitelně neurvalí a bezohlední. Ten nalevo mě vezme loktem, ten napravo mi čudí do obličeje a ten za mnou si chce pravděpodobně přivonět k mým vlasům. Zvažuju, jeslti by nebylo lepší jít domů a zapařit Sims4.


Vcházím do Zakázanýho města a jako první se dozvídám, že centrální brána je (byla) určená výhradně pro císaře. Všichni ostatní ať si chodí zleva, zprava, ale nikdy ne středovou cestou, která protíná město od severu po jih. Not anymore.


Po včerejším shlédnutí Posledního císaře navíc rozpoznávám Síň nejvyšší harmonie, kde se pořádaly ceremonie typu korunovací a svateb. Posledního čínskýho císaře Pchu I tu korunovali už ve věku 3let a až do jeho 18let nesměl opustit hradby paláce. Chudák malej (doslova).


Když se pak člověk dostane za tuhle část, přichází do území, které používal císař výhradně pro osobní život (Inner Court oproti předchozí obřadní části Outer Court). Tahle část je členitější, plná typicky dřevěných střech a vstupu do zahrad. A lidí, co mě chtějí v rodinných albech.


Poslední zastávku dělám v císařský zahradě, kde si pomalu ale jistě začnu uvědomovat, že to budu muset jíž zase celý nazpátek.


Možná to bylo tím mrmláním, ale přistoupí ke kmně holčina (ne Číňanka) s otázkou, jestli tu jsem prý sama. "Hlavně s nikým nemluv, hlavně s nikým nemluv, hlavně s nikým nemluv" ... ehm, jasně, úplně sama. "Nepůjdeme na kafe?", ptám se.


GALLERY


5 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 616

DAY 464

DAY 461