DAY 023

Aktualizace: 4. lis 2020


Rozhoduju se, jestli dneska vyrazit do muzea kohoutkový vody nebo do antique marketu, ale muzeum kohoutkový vody je k mý smůle příliš z ruky. Budiž tedy, dneska je řada na Panjiayuan antique market.


Tenhle market je údajně největší a nejlevnější v Číně a se smlouváním se tu pochopitelně počítá. Na místě vystavují svoje cetky někdy až tři tisícovky prodejců a nabízí artikl od knih, sošek, kaligrafických nástrojů, až po korálky.


Ačkoli jsem natěšená, že nakoupím nějaký dárky, o starých předmětech typu první hodinky z dynastie Quing, mléčné zuby Mao Ce Tunga, originální pamflety z čínský kulturní revoluce, porcelánový set nejslavnější konkubíny nebo drť kamenní z čínský zdi, tu bohužel nemají.


Co mě tu ovšem dráždí ze všeho nejvíc, je fakt, že když si člověk market pořádně projde, tak se ty cetky opakují - dokola ty samý železný sošky božstev a zvířat, ty samý štětce na kaligrafii a tím samým motivem pokreslený plátna. To nakupujou ve velkým v nějaké čínské SAPĚ? Za mě tedy fajn vidět, ale hodinka stačila. Je mi líto toho muzea kohoutkový vody.GALLERY

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 616

DAY 464

DAY 461