DAY 011


Vzhledem k tomu, že si ani druhý den v Číně nedokážu zharmonizovat měřítko mapy s délkou chůze, nezneklidní mě, že při cestě k Workers Stadium tento stadión o několik kilometrů přejdu. Stejně je to nepochybně blbej stadion.


A zase jsem se jaksi ztratila. Ačkoli směr přibližně tuším, nejsem schopná najít na mapě žádnou z ulic, který křižuju. Dost pravděpodobně to bude tím, že moje hotelová mapa je zatížená na jiné typy orientačních bodů. Tak třeba vím, že abych se dostala k třídě Dongsi Beidajie, musím přejít Great Dragon Hotel, minout City Hotel a za Asia Hotel to švihnout ke Swisshotel Beijing. Co už z mapky ale nevyčtu, jsou jména ulic, na kterých dané hotely stojí. Pokud tedy hotel nemá minimálně 20 pater a jeho název nesvítí neonovými písmeny, neprokazuje mi mapka téměř žádnou službu. Ale to nevadí, jsou teprve 3h odpoledne. A alespoň vidím první čínský vlasový salón.


Po další hodině chůze se dostávám na úroveň hlavní třídy vedoucí zpátky k hotelu, což je poněkud alarmující. Můj naprosto bezkonkurenčně nefunkční smysl pro orientaci, díky němuž se po celém odpoledni ocitám na přesně opačné světové straně, není vtipný. Možná bych se měla nechat vyšetřit. Jsou 4h odpoledne. Lamma Temple právě zavírá.


S hazardními hráči si nezadám. Nechávám proto svoji intuici, aby určila směr zpátky domů a k hotelu se dostávám za hodinu a půl. Čas chůze na tuto vzdálenost se přitom odhaduje na třicet minut. Zvažuju, že už nikdy nepudu ven.GALLERY


0 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

DAY 616

DAY 464

DAY 461